Zestaw soczewek makro - 52mm

Zestaw soczewek makro - 52mm Zobacz większe
  • Uniwersalne
  • Produkt dostępny
  • od 6 zł
  • 24 godziny
cena:

49,00 zł

Opis produktu

Soczewki makro są niezwykle wygodnym oraz skutecznym sposobem na wejście w świat makrofotografii! Zwiększenie skali odwzorowania wymaga jedynie nakręcenia soczewki na obiektyw - działają podobnie jak szkło powiększające. Nie zakłócają pomiaru światła oraz pracy systemu Auto-Focus. Idealnie nadają się do fotografowania takich obiektów jak: monety, znaczki, biżuteria, owady, rośliny.

Soczewki przykręca się do tulejki/obiektywu aparatu z gwintem 52mm. W tym momencie można już przystąpić do robienia zdjęć. Nie jest konieczne przełączanie aparatu w tryb makro, jednak włączenie tej funkcji pozwoli dodatkowo zmniejszyć odległość od fotografowanego przedmiotu.

Soczewki można łączyć ze sobą wkręcając jedną w drugą. Moc takiego zestawu jest równa sumie mocy poszczególnych soczewek.

SPECYFIKACJA:

Soczewki wykonane są z wysokiej jakości szkła optycznego, które zapewnia ostre i obfite w szczegóły obrazy. Są wygodne w użyciu, nie mają wpływu na jasność obiektywu, oraz nie zakłócają pomiaru światła, czy pracy autofocus'a. 

Soczewki makro zwiększają skalę odwzorowania obiektywu poprzez zmniejszenie jego ogniskowej.

Zdolność skupiająca soczewek wyrażona jest w dioptriach: +1, +2, +4, +10. Im wyższa wartość, tym większa zdolność skupiająca. Skala odwzorowania soczewki jest tym większa, im większa jest jej zdolność skupiająca i im większa jest ogniskowa użytego obiektywu.

Przy ogniskowej 100mm i soczewce +4 dioptrie skala odwzorowania wynosi 1:2,5 - wystarcza to do fotografowania kwiatów, czy motyli. Odległość przedmiotowa wynosi ok. 25cm.

Przy ogniskowej 100mm i soczewce +10 dioptrii skala odwzorowania wynosi 1:1 - pozwala to na uzyskanie dużych powiększeń przydatnych, np. przy fotografowaniu małych obiektów, (np. owady).    

Dane techniczne

Gwint [mm]52
W zestawieSoczewki Close-Up: +1d, +2d, +4d, soczewka Close-Up: +10 High Definition, instrukcja w języku polskim, wysokiej jakości pokrowiec
Gwarancja24 miesiące

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: