Osłona przeciwsłoneczna 72mm Easy-Clip wkręcana

  • Uniwersalne
  • Produkt dostępny
  • od 6 zł
  • 24 godziny
cena:

23,58 zł

Opis produktu

Osłona easy-clip posiada specjalny pierścień wkręcany w gwint obiektywu. Sama osłona montowana jest na pierścieniu w błyskawiczny sposób za pomocą bagnetu. Może dzięki temu być szybko założona, zdjęta oraz zamontowana odwrotnie np. gdy chcemy schować aparat w torbie.

Osłona może być zamontowana na wszystkich obiektywach (oraz adapterach/tulejkach) z gwintem 72mm. Posiada również pierścień kontrujący, który umożliwia zablokowanie w dowolnej pozycji.

Osłona typu tulipan chroni obiektyw przed światłem padającym z boku, odblaskami od wody, śniegu, itp. dzięki czemu zapobiega powstawaniu flar na zdjęciach. W warunkach niekorzystnego oświetlenia wzrasta przez to kontrast fotografii. Ponadto osłona stanowi zabezpieczenie obiektywu przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Konstrukcja osłony powoduje, że może być ona stosowana z obiektywami szerokokątnymi. Profilowany kształt zabezpiecza przed winietowaniem - czyli zaciemnieniem obrazu w narożnikach zdjęcia.

Wykonana z wysokiej jakości tworzywa, wewnętrzna strona osłony jest czarna-matowa niezależnie do koloru zewnętrznego, co gwarantuje skuteczną ochronę przed niepożądanymi odblaskami.

Dane techniczne

Rozmiar [mm]72
Gwarancja24 miesiące

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: